Adalet Mah. Manas Bulvarı No:12/2 Bayraklı-İZMİR +90 232 332 3123 Pzts-Cmts: 09.00/18.30

Akustik Süngerler - İzmir Akustik Sünger

Akustik Süngerler

12 Ağustos 2023 akustiksunger Yorumlar Kapalı

Akustik sünger, ses yalıtımlarında kullanılan akustik ve ses kesme özelliklerine sahip yanmaz poliüretan malzemelerden üretilen, açık hücre gözenekli özelliklere sahiptir. Akustik süngerler, ses yalıtım malzemeleri alanında en çok etkili ses yalıtım ürünlerinin başında gelmektedir.

Ses yalıtımında kullanılan akustik ve ses kesme özelliğine sahip yanmaz poliüretan malzemelerden üretilen akustik süngerler ses yalıtım guruplarında en etkili ses yalıtım malzemesidir. Akustik süngerler oda dışından gelen sesleri azaltmaz, kullanım amaçları oda içerisindeki yankı ve ekolanmayı gidermesi ve odanın dışına çıkan sesleri azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Renk seçenekleri ve desen seçenekleri çok olmasından dolayı akustik değerleri farklılık göstermektedir.

Akustik süngerlerin tercih edilme nedenleri diğer akustik panellere göre fiyatlarının düşük olması ve montajının profesyonellik gerekmediğidir. Akustik süngerler farklı kalınlıklarda mevcuttur. Akustik süngerler, piramit sünger, yumurta sünger, labirent sünger, kare sünger, düz formlu süngerler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Daha kalın paneller, daha ince panelleri kıyasla kesinlikle daha fazla ses yalıtımı sağlamaktadır.

Sohbete Başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?