Adalet Mah. Manas Bulvarı No:12/2 Bayraklı-İZMİR +90 232 332 3123 Pzts-Cmts: 09.00/18.30

Sinema Ses Yalıtımı - İzmir Akustik Sünger

    Şu anda buradasınız
  • Anasayfa
  • Sinema Ses Yalıtımı

Sinema ses yalıtımı; Dış mekânlardaki seslerin içeriye gelmesi, içerideki seslerin de dışarıya gitmesi ve bunları uygun düzeye indirilmesi gerekli olan alanların başlangıcında sinema ve tiyatro salonları gelmektedir.

Genel hatlarıyla beyaz perde salonları, avmleri ve eğlence mekânları gibi aktivite alanlarının içinde konumlandırıldıklarından ses izolasyonu en üst düzeyde olması gerekmektedir. Dışarıda bulunan insanların sinemadaki sesten dolayı kötü etkilenmemesi gerekmektedir.

Bu tür kalabalık ortamlarda olan beyaz perde salonlarına dışarıdan her hangi bir ses de gelmemesi gerekmektedir. Beyaz perde izlemeye gelen insanlar sadece izledikleri filmin sesini duymalıdır.

Sinema salonlarında ses izolasyonu ile rahatsız edici seslerin geçişini engellemek için genel anlamda taş yünü, strafor, cam yünü, piramit sünger gibi kaliteli malzemeler kullanılmalıdır. Isı izolasyonu ve yapı elemanlarının oluşturmuş olduğu uyum ve denge ile gürültü sorunları ortadan kaldırılabilir. Yapı malzemeleri sayesinde iletilen ses miktarı azaltılır ve tamamen ortadan kaldırılır.

Sohbete Başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?